ارزش واقعی خرید عینک واقعیت مجازی Gear VR 2018

هرچند Gear VR جدید برای گلکسی نوت ۷ طراحی شده، ولی می‌توانید با گوشی‌های قدیمی‌تر مانند نوت ۵ و گلکسی S7 نیز از آن استفاده کنید. البته سامسونگ Gear VR 2018 تنها پلتفرم واقعیت مجازی نیست و Daydream گوگل بسیار امیدوارکننده است. سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که ارزش واقعی خرید عینک واقعیت مجازی Gear VR 2018 چقدر است؟

چه پلتفرم باشد، چه نباشد، خرید هدست واقعیت مجازی Gear VR 2018 به این بستگی دارد که کاربران گوشی هوشمند تصمیم بگیرند از آن استفاده کنند. یکی از بزرگترین دلایلی که خرید عینک واقعیت مجازی Gear VR 2018 را توجیه می‌کند، سازگاری آن با گلکسی نوت ۷ است. نسخه قدیمی Gear VR با نوت ۷ کار نمی‌کند. البته کاربران می‌توانند از Cardboard یا گزینه‌هایی که قیمت عینک واقعیت مجازی ارزانتری دارند استفاده کنند، البته امکانات این محصولات به مراتب کمتر از هدست سامسونگ است. اگر کاربران به دنبال محتوای زیاد و یا تجربه قوی کاربری هستند، عینک Daydream گزینه مناسبی بنظر می‌رسد، زیرا نه تنها این هدست با گوشی‌های زیادی سازگار بوده، بلکه محتوای زیادی نیز دارد، همچنین قیمت هدست واقعیت مجازی Daydream حدودا 79 دلار و مناسب است.

ارزش واقعی خرید عینک واقعیت مجازی Gear VR 2018

برای افرادی که از گوشی‌هایی مانند S7 و S7 Edge استفاده می‌کنند، گزینه‌های خرید هدست واقعیت مجازی زیادی وجود ندارد. آنها فقط می‌توانند از Gear VR جدید و قدیمی استفاده کنند. چون هر دو هدست با موبایلهای فعلی سامسونگ کار می‌کنند، باید کاربران گزینه‌های خود را به خوبی بیازمایند. برای این منظور لازم است که تفاوت دو هدست را بدانیم. چیزی که در آغاز باز کردن دو جعبه به چشم می‌خورد، یو‌اس‌بی Type-C است که اصلی ترین وجه تمایز این دو هدست است. صاحبان گلکسی‌های قدیمی اگر به گلکسی‌های جدید مهاجرت کنند، در آینده اگر قصد خرید عینک واقعیت مجازی جدید را داشته باشند،‌ با مشکلی مواجه نخواهند شد، چون سامسونگ حتما در محصولات جدید خود کماکان از یو‌اس‌بی Type-C استفاده می‌کند.

عینک واقعیت مجازی Gear VR 2018 کمی از نظر ظاهری بهتری شده، رنگ‌های جدیدی در آن استفاده شده و البته کمی نیز بزرگتر شده است. سامسونگ فوم قسمتی را که روی پیشانی جای می‌گیرد، تعویض کرده و بند آن نیز کمی بلندتر از قبل است. البته اختلافهای کاربردی نیز وجود دارد. هدست دارای یک دکمه فیزیکی است که برای برگشتن به Oculus Home استفاده می‌شود. زاویه دید از ۹۶ درجه به ۱۰۱ درجه افزوده شده و هدست دارای یک تاچ‌پد مسطح بوده تا استفاده از آن راحت باشد. البته برترین قابلیت کاربردی USB Type-C است که سامسونگ گفته که شاید در آینده، محصولاتی را سازگار با آن عرضه کند. شاید تمایز این دو محصول چندان نباشد، اما هدست جدید تجربه کاربری جذاب تری برایتان ممکن می کند و مهمتر اینکه قیمت عینک واقعیت مجازی Gear VR 2018 همان ۹۹ دلار است.

اگر کلیه جوانب را در نظر بگیریم و شما هم قصد خرید هدست واقعیت مجازی Gear VR دارید، مدل جدید پیشنهاد می‌شود. برای کاربرانی که هم اکنون نسخه قدیمی را دارند، این تصمیم چندان راحت نخواهد بود، چون آنها باید ۹۹ دلار دیگر بپردازند. اینکه خرید عینک واقعیت مجازی Gear VR 2018 ارزش دارد یا نه، به چند فاکتور بستگی دارد. آیا شما قصد بروزرسانی گوشی خود را دارید؟ آیا مدل قدیمی هدست را دارید یا نه؟

گزینه‌های دیگری برای خرید هدست واقعیت مجازی موبایلی وجود دارد، مانند هدست هواوی که اوایل امسال معرفی شد. هنوز زمان ارائه و قیمت هدست واقعیت مجازی هواوی مشخص نشده، ولی دارای ویژگی‌های قانع‌کننده و هیجان‌انگیزی مانند میدان صوتی ۳۶۰ است که در هیچ هدست دیگری وجود ندارد. انتخاب دیگر این است که کلا کاربران هدست واقعیت مجازی مبتنی بر گوشی خریداری نکنند و به سمت هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن، HTC Vive و یا Oculus Rift بروند. اگر موبایل مناسبی هم داشته باشید، Gear VR تجربه خوبی برای شما ممکن می‌سازد. البته احتمالا امسال عینکهای دیگری نیز ارائه می‌شوند. کلا می‌توان گفت که هدست واقعیت مجازی سامسونگ Gear VR 2018 هدست مناسبی بنظر می‌رسد زیرا قیمت عینک واقعیت مجازی پایین است و هم فورا می‌توانید آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *