تاریخ خرید عینک واقعیت مجازی 2 PlayStation VR مشخص شد

می‌توان انتظار داشت مدل دوم هدست پلی استیشن وی آر PlayStation VR سونی نیز با استفاده از آن‌ها، بتواند محتوایی به مراتب نزدیک‌تر به واقعیت را ارائه کند. ژاپن دیسپلی از صفحه نمایش های جدید خود مخصوص دنیای واقعیت مجازی پرده برداری کرد.

در حالی که هدست های واقعیت مجازی حالا به مراتب بیشتر از گذشته توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند، وضوح صفحه از اهمیت بسیار زیادی دارا است. چون هرچه تعداد پیکسل‌های قابل نمایش بر روی آن بیشتر باشد، تجربه‌ی به دست آمده توسط کاربر نیز طبیعی‌تر بوده و واقعی تر خواهد بود. طبق اعلامی رسمی از سوی مسئولان شرکت سونی تاریخ خرید عینک واقعیت مجازی 2 PlayStation VR مشخص شد. خبر خوب این که مدل دوم هدست پلی استیشن وی آر که مختص کنسول بازی پلی استیشن طراحی شده، همراه با نمایشگرهای جدید وضوح بالا به زودی برای علاقه مندانی که خواهان خرید هدست واقعیت مجازی 2 PlayStation VR هستند،  توسط سونی معرفی خواهد شد. ولی هنوز اطلاعات دقیقی از قیمت عینک واقعیت مجازی 2 PlayStation VR در دست نیست، ولی مسئولان این پروژه از گرانتر بودن قیمت هدست واقعیت مجازی 2 PlayStation VR نسبت به نسخه قبلی خبر داده اند.

تاریخ خرید عینک واقعیت مجازی 2 PlayStation VR مشخص شد

این صفحه نمایشها ارائه کننده‌ی وضوح بالایی هستند تا وقتی آن‌ها را به نزدیک‌ترین مکان جلوی چشم خود می‌برید،‌ محتوا طبیعی‌تر و واقعی‌تر از سایر نمایشگرهای موجود در بازار به نظر برسد. ژاپن دیسپلی بتازگی از نمایشگرهای جدید خود با وضوح 1001ppi‌ و 803ppi رونمایی کرده است که مختص استفاده در دیوایس‌های واقعیت مجازی طراحی شده‌اند. از آنجایی که ژاپن دیسپلی نیز یکی از کمپانی های زیرمجموعه سونی است، آننگونه به نظر می‌آید که نمایشگرهای مذکور را برای عینک واقعیت مجازی 2 PlayStation VR طراحی کرده باشد. باید ذکر کنیم قیمت عینک واقعیت مجازی PlayStation VR حدودا 400 دلار بود.

اگر سونی بخواهد از این صفحه نمایش های تازه ژاپن دیسپلی در نسل دوم پلی استیشن وی آر استفاده کند، لقب قدرتمندترین هدست واقعیت مجازی از نظر کیفیت تصویر را از آن خودش خواهد کرد و این خبر خوشی برای افرادی هستند که در صدد خرید عینک واقعیت مجازی 2 PlayStation VR می باشند. در حال حاضر اولین نسل PS VR از وضوح کمتر 386ppi در مقایسه با هدست اچ تی سی وایو پرو با وضوح 615ppi برخوردار است که قیمت هدست واقعیت مجازی HTC Vive حدودا 800 دلار است. با این وجود نمایشگر 803ppi تنها از نرخ بازیابی 90 هرتزی پشتیبانی می‌کند و نمایشگر 1001ppi این کمپانی نیز تنها می‌تواند با نرخ رفرش 120 هرتزی پلی استیشن وی آر کنونی عمل کند.

با این وجود، این صفحه نمایش به لطف تکنولوژی ویژه LTPS TFT LCD متناسب با چشم انسان طراحی شده است. ضمنا اندازه آن نیز به 3.25 اینچ در مقایسه با پلی استیشن وی آر کنون که دارای یک نمایشگر 5.7 اینچی است کاهش خواهد یافت.

با در نظر گرفتن شرایط کنونی بازار، انتظار می‌رود تاریخ خرید هدست واقعیت مجازی 2 PlayStation VR از سال 2019 شروع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *