خرید عینک واقعیت مجازی برای گوشی سامسونگ Galaxy S8

کمپانی گوگل اخیرا اعلام کرده پشتیبانی از Daydream View بوسیله یک آپدیت به گلکسی اس 8 می‌آید؛ این گوشی پرچمدار همچنین از هدست Gear VR نیز ساپورت می‌کند. بنابراین در این مطلب قصد داریم ببینیم کدام‌یک از این دو گزینه خرید عینک واقعیت مجازی برای گوشی سامسونگ Galaxy S8 مناسب‌تر هستند.

این عینک واقعیت مجازی که اینک تنها برای گوشی‌های تراز اول و پرچمدار قابل استفاده است از تابستان امسال برای گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس نیز ارائه می‌شود.

خرید عینک واقعیت مجازی برای گوشی سامسونگ Galaxy S8

قیمت عینک واقعیت مجازی Daydream View حدود ۷۹ دلار است و برای دسترسی به محتوای واقعیت مجازی، کاربر بایستی اپلیکیشن‌های مربوط به Daydream را بر روی گوشی نصب کند. از سویی دیگر قیمت هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ برابر با ۱۲۹ دلار است و به پلتفرم Oculus برای دسترسی به محتوای واقعیت مجازی وصل می‌شود. از لحاظ کارکرد، هر دو هدست عملکرد مشابهی دارند، کاربر باید گوشی را درون این هدست‌ها قرار داده و با فناوری واقعیت مجازی از طریق یک ریموت کوچک ارتباط برقرار کند. ولی حتی با توجه به عملکرد و کارآیی مشابه و حتی ارزانتر بودن قیمت عینک واقعیت مجازی Daydream View، خرید هدست واقعیت مجازی Gear VR با استقبال فراوانی از سوی کاربران روبرو گشته است.

در این میان باید به این نکته نیز باید اشاره کرد که قیمت هدست واقعیت مجازی Oculus Rift یا HTC Vive بسیار گران‌تر از هدست‌های گوگل یا سامسونگ است، علت این امر نیز کمک گرفتن این هدست‌ها از تلفنهای همراه است. با این ترتیب کاربری که یک گوشی هوشمند تراز اول دارد به راحتی با خرید عینک واقعیت مجازی Daydream یا Gear VR می‌تواند خود را میزبان محتوای جذاب واقعیت مجازی کند.

با توجه به اکو سیستمی که سامسونگ با اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی فراهم کرده‌ است، به احتمال فراوان تابستان امسال با خرید هدست واقعیت مجازی Gear VR سرتان حسابی گرم خواهد بود. این امر موجب می‌شود بالاتر بودن قیمت عینک واقعیت مجازی Gear VR نسبت به Daydream به چشم نیاید. از سویی دیگر گوگل نیز حتما بیکار نخواهد بود و دامنه اپلیکیشن‌های هدست Daydream را گسترش خواهد داد.

هدست Gear VR دارای گیم و اپلیکیشن‌های متنوعی برای واقعیت مجازی است. اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های واقعیت مجازی هدست Daydream در مقام مقایسه با آنچه Gear VR به کاربر ارائه می‌کند اصلا قابل قیاس نیست.

هدست واقعیت مجازی Gear VR از لحاظ سخت‌افزاری نیز برتری‌های چشم‌گیری دارد. شاید بند‌های هدست Gear VR آن‌ چنان زیبا به نظر نیاید، اما هدست واقعیت مجازی سامسونگ را به خوبی بر روی سر جای می‌دهد،‌ از سوی دیگر می‌توان فاصله هدست را نسبت به مردمک چشم تنظیم کرد، کاملاً طبیعی است که این امر موجب می‌شود تصاویر واضح‌تر پخش شوند.

بدین ترتیب می‌شود گفت Gear VR در نگاه اولیه ممکن است به لحاظ کارکرد پلتفرم بهتری نسبت به Daydream نباشد ولی در عمل هدست واقعیت‌ مجازی سامسونگ برتری‌های خود را نشان داده است.

قیمت عینک واقعیت مجازی Daydream View حدودا ۵۰ دلار نسبت به Gear VR ارزان‌تر است، ولی این کاهش قیمت علت دارد. این هدست به نسبت به Gear VR جمع و جورتر ساخته شده است و سرهم کردن و گذاشتن هدست Daydream بر روی سر کار آسانی است. لازم به یادآوری است که کاربران Gear VR نیز می‌توانند به ویدئو‌های واقعیت مجازی در یوتیوب بوسیله مرورگر Gear VR دسترسی داشته باشند، اما این پروسه کار دشواری به نظر می‌آید.

برای دسترسی به محتوای واقعیت مجازی گوگل نیازی به اجرای اپلیکیشن دیگری نیست. هدست Daydream قابلیت مرور صفحه‌های اینترنتی را نیز به آسانی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *