خرید عینک واقعیت مجازی Fove شروع شد

عینک واقعیت مجازی Fove به عنوان یکی از موفق‌ترین پروژه‌های کیک استارتر در چند سال پیشین که قرار بود سال ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار شود، به علت کمبود قطعات و ناتوانی سازندگان در برطرف کردن این مشکل به تاخیر خورد و حالا بعد از چند ماه تاخیر، آغاز خرید هدست واقعیت مجازی Fove و ارسال این هدست برای حمایت‌کنندگان خبر بسیار خوبی است.

اصلیترین و جذاب‌ترین ویژگی هدست واقعیت مجازی Fove این است که می‌تواند افزون در دنبال کردن حرکات سر، حرکات چشم کاربران را هم دنبال کند و این کار از طریق بررسی حرکات تخم چشم افراد ممکن خواهد شد. این مسئله علاوه بر این که بسیار باعث طبیعی‌تر شدن جلوه‌های بصری نمایش داده شده در این دنیای واقعیت مجازی می‌شود، آن حالت تهوع و بیماری ناشی از حرکت نکردن بدن که برای برخی از کاربران پیش می‌آید را نیز مرتفع می کند. و اکنون طبق اعلام رسمی مسئولان رسمی سازنده این هدست، خرید عینک واقعیت مجازی Fove شروع شد.

خرید عینک واقعیت مجازی Fove شروع شد

Fove، یکی از این چند ده محصولی است که اخیرا معرفی شده و برعکس رقبایش، یک ویژگی فوق العاده جذاب دارد: سنسورهایی که حرکت چشم را تشخیص داده و می توانند بر اساس آن فرامینی صادر نماید.

امکان تشخیص حرکات چشم هدست Fove فراتر از ساخت بازی ها می باشد. در آزمایشی ابتدایی، Fove در یکی از دانشگاه های ژاپن مورد آزمایش قرار گرفت تا فردی کم توان، بدون لمس کلاویه های پیانو و فقط با چشم دوختن به دکمه های مجازی در برابر چشم اش پیانو بنوازد.

اگر مشتاق به سرمایه گذاری روی این پروژه باشید می توانید با مراجعه به صفحه کیک استارتر کمپانی، اطلاعات بیشتر به دست آورده و حتی از پروژه حمایت کنید. مدل اولیه دستگاه برای توسعه دهندگان در ماه مه 2016 در دسترس خواهد بود و اگر از پروژه حمایت کرده باشید قیمت عینک واقعیت مجازی Fove برای شما 349 دلار خواهد بود ولی در حالت کلی قیمت هدست واقعیت مجازی Fove معادل 399 دلار می باشد.

Fove اعلام کرده است پس از ارائه ی اولیه هدست‌های واقعیت مجازی خود به بازار، اکنون فقط نسخه‌ی سفیدرنگ Fove را در اختیار دارد. نسخه‌ی سفید را باید بهترین استراتژی برای رقابت با مدعیانی نظیر ریفت آکیولس و وایو اچ تی سی خواند که در رنگ مشکی عرضه می‌شوند. البته قیمت خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Rift حدودا 600 دلار، قیمت خرید هدست واقعیت مجازی HTC Vive حدودا 800 دلار است و قیمت عینک واقعیت مجازی Fove ارزانتر از رقبایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *