مقایسه دو گزینه برتر خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Go و Oculus Rift

زمانی که هدست واقعیت مجازی Oculus Rift برای اولین بار عرضه شد، در کنار آن هدست جایگزین قابل حملی مانند سامسونگ Gear VR وجود داشت. البته عینک سامسونگ برای نمایش واقعیت مجازی به گوشی  هوشمندی اتکا دارد اما هدست Oculus Rift برای اجرا به سیستم کامپیوتری نسبتا قدرتمندی نیاز دارد و در غیر این صورت هدست Oculus Rift بی ارزش خواهد بود. البته قیمت عینک واقعیت مجازی Oculus Rift حدودا 300 دلار گرانتر از Gear VR می باشد. زمانی بعد رقبایی برای Oculus Rift ظهور کرد و از جمله باید به HTC Vive اشاره داشت که بمراتب قیمت هدست واقعیت مجازی HTC Vive بسیار گرانتر از دو گزینه موردنظر ماست. در بین محصولات مختلفی از هدست های غیرمستقل، آکیلوس تصمیم می گیرد هدست مستقلی را برای نخستین بار به نام Oculus Go معرفی کند. اگر در دوراهی انتخاب بین دو گزینه خرید هدست واقعیت مجازی Oculus Go و Oculus Rift قرار گرفته اید، پیشنهاد می کنیم مقاله مقایسه دو گزینه برتر خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Go و Oculus Rift را بدقت مطالعه فرمایید.

یکی از امتیازات مهم Oculus Go عدم نیاز به سیستم کامپیوتری برای اجرا محتواست و این موضوع کمک شایانی به افراد در کار با این هدست خواهد کرد. بسیاری هستند که عینکهای واقعیت مجازی را گزینه مناسب خود می دانند و ایده آل بودن قیمت عینک واقعیت مجازی Oculus Go و مشخصات قابل قبول آن در نوع خود بی نظیر است.

مقایسه دو گزینه برتر خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Go و Oculus Rift

یکی از قسمت های مهم هدست ها طراحی آنها است که شرکت ها در این زمینه سعی کردند عملکرد خوبی از خود نشان دهند.کیفیتی که به خوبی بوسیله آکیلوس برای دو محصول در نظر گرفته شده تا دست کمی از رقبا نداشته باشند. Oculus Go تا میزانی شبیه به Oculus Rift ریفت می باشد ولی ساختار مستقل آن موجب شده تا آکیلوس برخی ویژگی های دیگر نیز به آن بیافزاید. بنابراین باید در طراحی هر دو هدست را ایده آل دانست و کیفیت بالا را می توان در هر دو گزینه هدست شاهد بود.

البته طراحی Oculus Go نسبت به Oculus Rift کاملتر بوده و نشان می دهد تجربه Oculus در طی این سالیان کامل شده و در آینده نیز باید شاهد هدست های بهتری از این شرکت مطرح باشیم.

البته Oculus Rift از بند باکیفیت تر و نرم تری استفاده می کند و این در حالی است که Oculus Go با بند پلاستیکی کمی مرغوبیت پایینی نسبت به Oculus Rift دارد. البته با اختلاف قیمت هدست واقعیت مجازی بزرگی که بین این دو مدل وجود دارد طبیعی است محصول آکیلوس در بعضی قسمت ها تفاوتی مشاهده می شود که مشخص است مدلی قیمتی کمتر و دیگری گرانتر است.

هر دو مدل وزن کمی دارند و از مواد اولیه باکیفیتی در ساخت آنها بهره گرفته شده است. Rift یک هدست علمی تخیلی به نظر رسیده و در اتاق نشیمن شما را در فضای تخیلی قرار می دهد.

Oculus Go دارای هدفون های یکپارچه ای است که اجازه می دهد صدایی ۳ بعدی را شنید و دیگر نیاز نیست هدفون مستقلی تهیه نمایید. همچنین جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون تعبیه شده تا در صورت نیاز هدفونی را به این هدست متصل ساخت و صدا بهتری را شنید.

البته Oculus Rift در این زمینه رقیبانی هم داشته که باید به HTC Vive اشاره کرد که این محصول قیمت خرید عینک واقعیت مجازی بالایی دارد و رقیب مستقیمی برای محصول آکیلوس شناخته می شود.

در این میان باید Oculus Go را هدست کاربردی تر دانست زیرا از یک طرف وزن کمتری داشته و کاربری آسان تری را می توان با آن داشت. در طرفی دیگر این هدست دارای مشخصات مستقلی است و نیازی ندارد تا آن را به سیستم جداگانه ای که باید برای آن نیز هزینه ای کرد، متصل کرد.

یکی از مهمترین تفاوتها بین دو هدست Oculus Rift و Oculus Go نوع کاربری و قیمت خرید هدست واقعیت مجازی است. قیمت خرید عینک واقعیت مجازی Oculus Rift حدودا ۴۰۰ دلار می باشد اما قیمت خرید هدست واقعیت مجازی Oculus Go حدودا ۲۰۰ دلار است. اختلاف قیمت ۲۰۰ دلاری نشان می دهد ریفت را بایستی یک هدست رده بالاتری دانست که Oculus قیمت بالاتری در نظر گرفته ولی این بدان معنا نیست که Oculus GO انتخاب مطلوبی محسوب نشده چراکه این هدست نیز با امکان کاربری مستقل و بدون نیاز به دستگاه جانبی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *